Monitoring Wizyjny nowa jakość w branży SECURITY

Dotychczasowe  sposoby ochrony stają się nie wystarczające dla klientów firm z branży Security, systemy alarmowe nie są gwarantem prawidłowych interwencji a ochrona fizyczna poprzez naturalne słabości ludzkie stwarza ryzyko popełnienia błędu. Idealnym rozwiązaniem staje się więc Monitoring Wizyjny który poprzez zdalne łączenie się z obiektem operatora stacji monitorowania pozwala na weryfikację sytuacji na obiekcie w przypadku pojawienia się zagrożenia operator dzięki głośnikom zamontowanym uprzednio na obiekcie może natychmiast wydać komunikaty głosowe ostrzegawcze jeżeli intruz nie ustępuje na miejsce jest wzywany patrol interwencyjny oraz odpowiednie do zagrożenia służby.

Wedle oczekiwań klientów nowo powstała usługa zapewnia to czego oczekują najbardziej:

-Zmniejszenie kosztów ochrony fizycznej

-Wyeliminowanie fałszywych alarmów z systemu SSWIN

-Możliwość wizualnej weryfikacji działań agentów ochrony w przypadku połączenia usług

– Sprawdzanie obszarów trudno dostępnych dla ludzkiego oka

-Podgląd online w  telefonie czy też komputerze z przebiegu sytuacji na obiekcie u klienta

Usługa monitoringu wizyjnego sprawdza się doskonale na obiektach zamkniętych w tym przypadku zaleca się ochronę poprzez analitykę z kamer (wykrycie intruza w strefie chronionej ) a także obiektach ciągłego ruchu np. Osiedlach czy firmach produkcyjnych gdzie obiekt żyje 24h na dobę w tych przypadkach znakomicie sprawdza się ochrona poprzez wirtualne patrole o określonych godzinach (operator stacji monitorowania  łączy  się z kamerami na obiekcie aby dokonać weryfikacji stanu obiektu).

Monitoring Wizyjny poza ochroną obiektu pozwala również na zdalne zamykanie/otwieranie drzwi lub szlabanu według określonych wcześniej procedur po uprzedniej weryfikacji (osób, aut lub innych czynników zewnętrznych) czy też według określonych wcześniej godzin.